Dudek Anna

psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Ukończyłam psychologię kliniczną (tytuł magistra psychologii ze specjalizacją psychologia kliniczna na Wydziale Nauk Społecznych im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) i pedagogikę (tytuł magistra pedagogiki na Wydziale Nauk Edukacyjnych im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz 4 – letnie szkolenie na psychoterapeutę w Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu.

Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam w Prywatnym Ośrodku Uzależnień prowadząc terapię zajęciową, Szkole Podstawowej, Ponadgimnazjalnej oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przeprowadzając diagnozy i terapię dla rodziców, dzieci w wieku szkolnym, gimnazjalnym. Dbając o jakość mojej pracy regularnie się superwizuję, uczestniczę w warsztatach, treningach rozwojowych. Pracuję indywidualnie zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi. W pracy terapeutycznej wykorzystuję elementy różnych podejść: terapii opartej na zasadach komunikacji między ludźmi, terapii Gestalt, terapii psychodynamicznej, terapii systemowej oraz psychologii procesu.

Pracuję z osobami z zaburzeniami zachowania, lękowymi, nerwicą, depresją, po stracie, rozstaniu, ale także z osobami, które chcą zadbać o większy komfort życia, wykorzystując cały swój potencjał i możliwości, aby żyć lepiej. Prowadzę także warsztaty psychoedukacyjne w szkołach oraz konsultacje dla rodziców z zakresu: ADHD, nieśmiałość, niskie poczucie wartości, trudności emocjonalne u dzieci wynikające z różnych przyczyn.