Kowiel-Bombała Katarzyna

psycholog dziecięcy

Jestem  doświadczonym psychologiem dziecięcym, od ponad 23 lat zajmuję się problematyką rozwoju i wychowania dzieci i młodzieży. Ukończyłam psychologię wychowawczą na Uniwersytecie Wrocławskim (1993) oraz studia podyplomowe „Psychologiczne Wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży z trudnościami” (UW-2003).

Umiejętności w zakresie diagnozy i terapii dzieci i młodzieży zdobywałam w ramach licznych cyklów szkoleniowych i kursów, m.in.: Terapia Rodzin (Polski Instytut Ericksonowski); „Terapia dzieci moczących się i ich rodzin” (Polski Instytut Psychoterapii Krótkoterminowej -Kraków); „Terapia dzieci z zaburzeniami lękowymi” (Polski Instytut Psychoterapii Krótkoterminowej- Kraków); „Zespół nadpobudliwości psychoruchowej-diagnoza, kompleksowe metody pracy z zachowaniami problemowymi” (CBT Warszawa);  „Racjonalna Terapia Zachowania”; „Neuropsychologia kliniczna dziecka” (Centrum CBT Warszawa). Brałam też udział w zajęciach Szkoły Psychoterapii uczestnicząc jednocześnie w superwizji własnej pracy terapeutycznej (Ośrodek Edukacji Psychologicznej, Wrocław).

Zakres najczęściej podejmowanych problemów dzieci od 0-3 roku życia, dzieci w wieku przedszkolnym i w wieku szkolnym: problemy ze snem; z jedzeniem i karmieniem; lęk przed chodzeniem do przedszkola, separacyjny oraz inne rodzaje lęków; tiki, problemy psychosomatyczne; emocjonalne; moczenie nocne; zanieczyszczanie się; histerie, zachowania opozycyjne, problemy z agresją, opóźnienia i dysharmonie rozwojowe. Prowadzę terapię indywidualną krótkoterminową dziecka, udzielam również konsultacji wychowawczych dla rodziców.

Posiadam wieloletnie doświadczenie  w prowadzeniu warsztatów umiejętności wychowawczych. Dużą  satysfakcję daje mi kontakt z rodzicami, wsparcie ich w pełnieniu ról rodzicielskich  i towarzyszenie im w budowaniu relacji rodzic-dziecko.