Psycholog, psychoterapeuta

Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Posiadam certyfikat terapeuty krótkoterminowego a obecnie pozostaję w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego przygotowującego do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego. Poza specjalnością kliniczną z psychologii, ukończyłam szkołę podyplomową o specjalizacji w zakresie psychosomatyki i somatopsychologii.

Posiadam także uprawnienia pedagogiczne. Regularnie biorę udział w kursach, szkoleniach i konferencjach rozwijających mój warsztat terapeutyczny. Swoją praktykę poddaję superwizji.

W swojej pracy, podążając za potrzebami i dostosowując się do wieku klienta, integruję różne nurty terapeutyczne. Wykorzystuję głównie techniki z zakresu podejścia systemowo-ericksonowskiego, uzupełniając oddziaływania o metody terapii poznawczo-behawioralnej czy psychodynamicznej.

Zajmuję się diagnozą i prowadzeniem psychoterapii osób dorosłych, dzieci i młodzieży, par i rodzin. Udzielam konsultacji i porad wychowawczych. Pomagam osobom przeżywającym kryzysy życiowe oraz doświadczającym wszelkiego rodzaju trudności, które uniemożliwiają codzienne pozytywne funkcjonowanie, jak lęki, stany depresyjne, problemy w relacjach. Ponadto zajmuję się dolegliwościami psychosomatycznymi.

W ramach psychoedukacji prowadzę treningi indywidualne i grupowe z zakresu emocji, m.in. warsztaty radzenia sobie ze złością, relaksacji i redukowania napięcia, a także o tematyce psychologicznych zasobów warunkujących zdrowie, profilaktyki uzależnień, edukacji na temat HIV/AIDS czy radzenia sobie z bezsennością.